• پاسخ به سوالات پرتکرار صندوق ها:

  کاربر گرامی ، لطفا قبل از ارسال پرسش خود ، پاسخ آن را در بین پرسش های پر تکرار جستجو و در صورت عدم پاسخ ، نسبت به ارسال اقدام فرمایید

 • ۱- میزان سود پرداختی سالانه صندوق و مواعد پرداخت سود صندوق ها به چه شکل می باشد؟

  امین یکم فردا تقسیم سود این صندوق مطابق با مفاد امیدنامه آن در اولین روز کاری هر ماه انجام می گیرد و سود از مجرای سپرده-گذاری به حساب دارندگان واحدهای صندوق واریز می گردد. نرخ پیش بینی بازدهی صندوق 20 درصد می باشد و میانگین بازدهی سالانه صندوق برای سال مالی منتهی به 30/12/1399 معادل 26.7 درصد بوده است.
  امین انصار تقسیم سود این صندوق مطابق با مفاد امیدنامه آن در اولین روز کاری بعد از 15 ام هر ماه انجام می گیرد و سود از طریق صندوق به حساب مشتریان واریز می گردد. نرخ پیش بینی بازدهی صندوق 16 درصد می باشد و میانگین بازدهی سالانه صندوق برای سال مالی منتهی به 30/09/1399 معادل 20.5 درصد بوده است.
  امین سامان تقسیم سود این صندوق مطابق با مفاد امیدنامه آن در اولین روز کاری هر ماه انجام می گیرد و سود از طریق صندوق به حساب مشتریان واریز می گردد. نرخ پیش بینی بازدهی صندوق 18 درصد می باشد و میانگین بازدهی سالانه صندوق برای سال مالی منتهی به 30/12/1399 معادل 20.5 درصد بوده است.
  امین ملت تقسیم سود این صندوق مطابق با مفاد امیدنامه آن در اولین روز کاری بعد از 25 ام هر ماه انجام می گیرد و سود از طریق صندوق به حساب مشتریان واریز می گردد. نرخ پیش بینی بازدهی صندوق 20 درصد می باشد و میانگین بازدهی سالانه صندوق برای دوره یک ساله منتهی به 30/12/1399 معادل 20.5 درصد بوده است.

 • ۲- بازدهی افراد زمانی که در انتهای ماه اقدام به خرید واحد های صندوق می نمایند؟

  امین یکم فردا مطابق ساز و کار صندوق های با درآمد ثابت، قیمت صندوق از ابتدای روز تقسیم سود تا انتهای ماه با نرخ ثابتی شروع به رشد می کند و بسیار با اهمیت است که سرمایه گذاران در بازه ی NAV ابطال صندوق که هر 2 دقیقه یکبار توسط مدیریت صندوق به روزرسانی شده و روی تارنمای صندوق انتشار می یابد اقدام به خرید و یا فروش واحدهای خود نماید. بنابراین در هر روزی که واحدهای صندوق خریداری شود شخص خریدار سود تعداد روزهایی که مالک واحدهای صندوق نبوده است (از دوره تقسیم سود قبلی) به فروشنده پرداخت می نماید و در انتهای ماه سود 30 روز (31 روز) کامل را دریافت خواهد نمود.
  امین انصار مطابق ساز و کار صندوق های با درآمد ثابت، قیمت صندوق از ابتدای روز تقسیم سود تا انتهای دوره بعد با نرخ ثابتی شروع به رشد می کند، بنابراین در هر روزی که واحدهای صندوق خریداری شود شخص خریدار سود تعداد روزهایی که مالک واحدهای صندوق نبوده است (از دوره تقسیم سود قبلی) به فروشنده پرداخت می نماید و در انتهای ماه سود 30 روز (31 روز) کامل را دریافت خواهد نمود.
  امین سامان مطابق ساز و کار صندوق های با درآمد ثابت، قیمت صندوق از ابتدای روز تقسیم سود تا انتهای دوره بعد با نرخ ثابتی شروع به رشد می کند، بنابراین در هر روزی که واحدهای صندوق خریداری شود شخص خریدار سود تعداد روزهایی که مالک واحدهای صندوق نبوده است (از دوره تقسیم سود قبلی) به فروشنده پرداخت می نماید و در انتهای ماه سود 30 روز (31 روز) کامل را دریافت خواهد نمود.
  امین ملت مطابق ساز و کار صندوق های با درآمد ثابت، قیمت صندوق از ابتدای روز تقسیم سود تا انتهای دوره بعد با نرخ ثابتی شروع به رشد می کند، بنابراین در هر روزی که واحدهای صندوق خریداری شود شخص خریدار سود تعداد روزهایی که مالک واحدهای صندوق نبوده است (از دوره تقسیم سود قبلی) به فروشنده پرداخت می نماید و در انتهای ماه سود 30 روز (31 روز) کامل را دریافت خواهد نمود.

 • ۳- آیا صندوق ضامن نقد شوندگی دارد؟

  امین یکم فردا صندوق امین یکم فردا ضامن نقدشوندگی ندارد.
  امین انصار صندوق امین انصار ضامن نقد شوندگی ندارد.
  امین سامان ضامن نقد شوندگی صندوق امین سامان، بانک سامان می باشد..
  امین ملت صندوق امین ملت ضامن نقد شوندگی ندارد.

 • ۴- زمانی که سود نقدی در مواعد مقرر به حساب مشتری واریز نمی شود، چه اقدامی لازم است؟

  امین یکم فردا همان طور که تاکنون نیز اشاره شده است، سود واحدهای سرمایه گذاری امین یکم فردا از مجرای شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز می گردد و اطلاعات حساب مشتریان اعم از تعداد دارایی و ..... نزد کارگزار ناظر موجود می-باشد. کارگزار ناظر موظف است به محض خرید واحدهای صندوق ETF دارای تقسیم سود نظیر این صندوق شماره حساب و شماره شبای مشتری را از طریق سامانه کارا به شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام نماید. لازم به ذکر است سود واحدهای صندوق بلااستثناء در اولین روز کاری هر ماه واریز می گردد و اگر سود واحدهای شما واریز نشد باید از کارگزار ناظر درخواست نمایید اطلاعات حسابتان را بررسی نموده و در صورت عدم وجود مغایرت هویتی آن را از طریق سامانه کارا به سپرده گذاری اعلام نماید. سود واحدهای شما تا زمان عدم اعلام شماره حساب صحیح نزد سپرده گذاری باقی خواهد ماند.

 • ۵- سود واحد های صندوق به شماره حساب سجام واریز می گردد یا شماه حساب اعلام شده توسط کارگزارناظر؟

  امین یکم فردا سود دارندگان واحدهای صندوق به حسابی واریز می شود که کارگزار ناظر از طریق سامانه کارا به شرکت سپرده گذاری اعلام نموده است.

 • ۶- خرید واحد ها و احراز هویت واحد های صندوق امین ملت به چه صورت است؟

  امین ملت مدیر ثبت صندوق سرمایه گذاری امین ملت، شرکت کارگزاری امین آوید می باشد و مشتریان جهت احراز هویت و خرید واحدها باید به صورت حضوری به دفتر کارگزاری مراجعه نمایند.

خ ولیعصر

خیابان قبادیان غربی، پلاک ۵۱

۰۲۱-۴۳۶۹۲۰۰۰

شنبه تا چهارشنبه - ۸ تا ۱۶:۴۵

ایمیل ما

info@aminib.com


سامانه اطلاع رسانی سهامداران : www.stocks.aminib.com
نشانی واحد سهام: تهران – خیابان ولیعصر (عج) – بالاتر از تقاطع میرداماد خیابان قبادیان شماره 51 طبقه دوم
کد پستی : 1968917173

تلفن مستقیم واحد سهام: 02143692228 نمابر: 02188788509